RNCF2512DTE1M13
Mfr.Part #
RNCF2512DTE1M13
Description
RES 1.13M OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.13MOhm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C