RNCF2512DTE1K18
Mfr.Part #
RNCF2512DTE1K18
Description
RES 1.18K OHM 0.5% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.18kOhm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE1K18
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C