RNCF2512DTE19K1
Mfr.Part #
RNCF2512DTE19K1
Description
RES 19.1K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
19.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512DTE19K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C