RNCF2512DTE18K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTE18K7
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
yes
Composition :
Thin Film
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE18K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 18.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C