RNCF2512DTE18K2
Mfr.Part #
RNCF2512DTE18K2
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Resistance :
18.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C