RNCF2512DTE16R9
Mfr.Part #
RNCF2512DTE16R9
Description
RES 16.9 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
16.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DTE16R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 16.9Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C