RNCF2512DTE16K2
Mfr.Part #
RNCF2512DTE16K2
Description
RES 16.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Resistance :
16.2kOhm
Power Rating :
500mW
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm