RNCF2512DTE14R3
Mfr.Part #
RNCF2512DTE14R3
Description
RES 14.3 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
14.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTE14R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C