RNCF2512DTE12R4
Mfr.Part #
RNCF2512DTE12R4
Description
RES 12.4 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W