RNCF2512DTE12K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTE12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
12.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm