RNCF2512DTE10K7
Mfr.Part #
RNCF2512DTE10K7
Description
RES 10.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.7kOhm
Datasheets
RNCF2512DTE10K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C