RNCF2512DTE10K5
Mfr.Part #
RNCF2512DTE10K5
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512DTE10K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C