RNCF2512DTC9R53
Mfr.Part #
RNCF2512DTC9R53
Description
RES 9.53 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
9.53Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
yes
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DTC9R53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.53Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C