RNCF2512DTC9R31
Mfr.Part #
RNCF2512DTC9R31
Description
RES 9.31 OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
9.31Ohm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2512DTC9R31
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.31Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C