RNCF2512DTC9K53
Mfr.Part #
RNCF2512DTC9K53
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.53kOhm
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm