RNCF2512DTC88R7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC88R7
Description
RES 88.7 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
88.7Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C