RNCF2512DTC7R87
Mfr.Part #
RNCF2512DTC7R87
Description
RES 7.87 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
7.87Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW