RNCF2512DTC7R68
Mfr.Part #
RNCF2512DTC7R68
Description
RES 7.68 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7.68Ohm
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512DTC7R68
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.68Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C