RNCF2512DTC76R8
Mfr.Part #
RNCF2512DTC76R8
Description
RES 76.8 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
76.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512DTC76R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 76.8Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C