RNCF2512DTC750R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC750R
Description
RES 750 OHM 0.5% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DTC750R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 750Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C