RNCF2512DTC620K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC620K
Description
RES 620K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
RNCF
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Resistance :
620kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC620K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 620kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C