RNCF2512DTC576K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC576K
Description
RES 576K OHM 0.5% 1/2W 2512
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
576kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm