RNCF2512DTC510R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC510R
Description
RES 510 OHM 0.5% 3/4W 2512
Resistance :
510Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W