RNCF2512DTC4R64
Mfr.Part #
RNCF2512DTC4R64
Description
RES 4.64 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.64Ohm
Datasheets
RNCF2512DTC4R64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C