RNCF2512DTC4R42
Mfr.Part #
RNCF2512DTC4R42
Description
RES 4.42 OHM 0.5% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.42Ohm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
yes
Datasheets
RNCF2512DTC4R42
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.42Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C