RNCF2512DTC412K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC412K
Description
RES 412K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
412kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W