RNCF2512DTC3R92
Mfr.Part #
RNCF2512DTC3R92
Description
RES 3.92 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
3.92Ohm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RNCF
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512DTC3R92
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.92Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C