RNCF2512DTC3R65
Mfr.Part #
RNCF2512DTC3R65
Description
RES 3.65 OHM 0.5% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.65Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512DTC3R65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.65Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C