RNCF2512DTC3R57
Mfr.Part #
RNCF2512DTC3R57
Description
RES 3.57 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
3.57Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C