RNCF2512DTC3K40
Mfr.Part #
RNCF2512DTC3K40
Description
RES 3.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.4kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2512DTC3K40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C