RNCF2512DTC33K0
Mfr.Part #
RNCF2512DTC33K0
Description
RES 33K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Thin Film
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm