RNCF2512DTC332K
Mfr.Part #
RNCF2512DTC332K
Description
RES 332K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
332kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
RNCF
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2512DTC332K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 332kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C