RNCF2512DTC2M74
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M74
Description
RES 2.74M OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.74MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W