RNCF2512DTC2M55
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M55
Description
RES 2.55M OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.55MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C