RNCF2512DTC2M43
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M43
Description
RES 2.43M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
2.43MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC2M43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.43MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C