RNCF2512DTC2M32
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M32
Description
RES 2.32M OHM 0.5% 1/2W 2512
12 Weeks
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.32MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512DTC2M32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.32MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C