RNCF2512DTC2M21
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M21
Description
RES 2.21M OHM 0.5% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.21MOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RNCF2512DTC2M21
RNCF Series, Thin Film, 2.21MOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C