RNCF2512DTC2M05
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2M05
Description
RES 2.05M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.05MOhm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC2M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.05MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C