RNCF2512DTC2K70
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2K70
Description
RES 2.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.7kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm