RNCF2512DTC2K20
Mfr.Part #
RNCF2512DTC2K20
Description
RES 2.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.2kOhm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W