RNCF2512DTC29R4
Mfr.Part #
RNCF2512DTC29R4
Description
RES 29.4 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
29.4Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W