RNCF2512DTC27K4
Mfr.Part #
RNCF2512DTC27K4
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
PRECISION
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
27.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC27K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C