RNCF2512DTC26R7
Mfr.Part #
RNCF2512DTC26R7
Description
RES 26.7 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
26.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC26R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 26.7Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C