RNCF2512DTC26K1
Mfr.Part #
RNCF2512DTC26K1
Description
RES 26.1K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
26.1kOhm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RNCF
Datasheets
RNCF2512DTC26K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C