RNCF2512DTC261R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC261R
Description
RES 261 OHM 0.5% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
261Ohm