RNCF2512DTC25R5
Mfr.Part #
RNCF2512DTC25R5
Description
RES 25.5 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
25.5Ohm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DTC25R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 25.5Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C