RNCF2512DTC25K5
Mfr.Part #
RNCF2512DTC25K5
Description
RES 25.5K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
25.5kOhm