RNCF2512DTC24R9
Mfr.Part #
RNCF2512DTC24R9
Description
RES 24.9 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C