RNCF2512DTC24R3
Mfr.Part #
RNCF2512DTC24R3
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Resistance :
24.3Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
yes
Datasheets
RNCF2512DTC24R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C