RNCF2512DTC24K3
Mfr.Part #
RNCF2512DTC24K3
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
24.3kOhm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm